Warning: include(/users/kbalabuc/www/public_html/includes/navigationBar.inc): failed to open stream: No such file or directory in /users/0032/kbalabuc/www/public_html/konrad/passions/travelling/Hawaii/OAhu/diving/HanaumaBay/hanaumaBayDivingSpot.php on line 11

Warning: include(): Failed opening '/users/kbalabuc/www/public_html/includes/navigationBar.inc' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56-cgi/include:/usr/local/php56-cgi/lib:/conf/php/php56/pear:/usr/share/pear') in /users/0032/kbalabuc/www/public_html/konrad/passions/travelling/Hawaii/OAhu/diving/HanaumaBay/hanaumaBayDivingSpot.php on line 11

Hanauma Bay


       Jest to miejsce gdzie bez wątpienia trzeba być (choćby ze względu na przepiękne położenie plaży), ale nie koniecznie ze sprzętem nurkowym. Moim zdaniem wystarczy tu rurka, maska i płetwy. W kraterze, przede wszystkim powala na kolana ogromna ilość ryb poruszających się niemal wyłącznie w ławicach. Radzę nie poddawać się na obejrzeniu jednej z części zatoki, ponieważ znacząco różnią się od siebie i warto spenetrować ją całą. Oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań w nurkowaniu ze sprzętem. Jest to jednak opcja dla leniwych :).
Dołączę do tego opisu kilka zdjęć z krateru, pomimo świadomości, że są bardzo złej jakości i robione były w wodzie o wyjątkowo słabej przejżystości. Proszę więc brać na to duuużą poprawkę. Drugie zdjęcie przedstawia mnie trzymającego się za pierwszy kabel telekomunikacyjny łączący Hawaje z kontynentem. Nie jest on już używany.


Ostatnie zdjęcie, to Ania Keo - wtedy świeżo upieczony nurek. Po jednym nurkowaniu w Hanauma Bay stwierdziła, że jest tam nudno, bo oglądać można tylko ryby (tak to są wypaczeni rezydenci Hawaii, myślę, że nikt spoza wysp nie odważyłby się na narzekanie) i pojechaliśmy zrobić drugie nurkowanie w Shark's Cove startując z Elevator Shaft, co skolei napędziło jej strachu, bo tak jak opisuję Shark's Cove jest to "entry point" dla zaawansowanych. Czasem można jednak utrzeć też nosa cwaniakom.
© 2005 Konrad Bałabuch. Wszystkie prawa zastrzeżone.