Warning: include(/users/kbalabuc/www/public_html/includes/navigationBar.inc): failed to open stream: No such file or directory in /users/0032/kbalabuc/www/public_html/konrad/passions/travelling/Hawaii/OAhu/beaches/BellowsAFB/bellowsAFB.php on line 11

Warning: include(): Failed opening '/users/kbalabuc/www/public_html/includes/navigationBar.inc' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56-cgi/include:/usr/local/php56-cgi/lib:/conf/php/php56/pear:/usr/share/pear') in /users/0032/kbalabuc/www/public_html/konrad/passions/travelling/Hawaii/OAhu/beaches/BellowsAFB/bellowsAFB.php on line 11

Bellows Air Force Base beach


       I znowu może zacznę od zdjęcia...
Bellows Air Force Base beach

       Ta przepiękna plaża leży niestety na terenie bazy wojskowej sił powietrznych USA. Żeby się na nią dostać trzeba więc mieć przepustkę, lub przyjechać w asyście wojskowego.
Plaża wyróżnia się niesamowicie miałkim piaskiem, który namoknięty tworzy jakby idealnie płaskie dno. Chodząc w wodzie ma się wrażenie, że dno jest zrobione z jakiegoś marmuru(?) Ponadto fale są bardzo regularne, co powoduje, że plaża ta jest najlepszą na wyspie do zabaw z deską bugy-board. Myślę tu o początkującym poziomie deskarzy :) ślizgających się na falach bez używania jakichkolwiek płetw. Spadek plaży w głąb oceanu jest powolny bez jakichkolwiek rowów, co pozwala na bezpieczną zabawę dzieci. Naprawdę idealne miejsce na "niedzielne popołudnie" dla strudzonych tygodniem wojaków :)
Choć niektórzy nie znoszą dobrze nudy i znajdują sobie przeróżne zajęcia, jak na przykład grzebanie czterema kończynami w piasku :)
Bellows Air Force Base beach Bellows Air Force Base beach
... ale za to z jakim wdziękiem :)

Do tego wszystkiego ekspozycja plaży jest taka, że właśnie w czasie popołudniowym piasek jest ukryty w kojącym cieniu przybrzeżnych drzew. Nie grozi więc nikomu oparzenie przez natrętne słońce.
To wszystko dla wojaków, ale nie koniecznie. Plaża bellows zaczyna się dużo wcześniej i zwykli śmiertelnicy mogą dotrzeć do plaży publicznej, która wprawdzie nie jest tak piękna, ale również ma ten drobnoziarnisty piasek i najlepsze warunki do zabaw z deską dla początkujących, bo zaawansowanych wysłałbym raczej do Makapu Beach.
Niebezpieczeństwem tych plaż jest dosyć częste występowanie meduz portuguese-man-of-war. Jest to jednak zawsze oznakowane przez ratowników. Nie muszę pisać, że plaża wojskowa ma jest oczywiście dobrze strzeżona i posiada zadbane sanitariaty, słodką wodę, a nawet domki letniskowe... ale to wszystko dla szczęściarzy z military id.
ostatnie zdjęcie:
Bellows Air Force Base beach© 2005 Konrad Bałabuch. Wszystkie prawa zastrzeżone.